Zobacz oryginalny Foundation

Nowa strona

Maj 9, 2012 przez

Foundation - obrazek, żeby było ładniej...

W pocie czoła ukończyłem prace nad nowym szablonem mojej strony internetowej.

Jako system cms użyłem oczywiście WordPress, ponieważ w moim prywatnym rankingu systemów zarządzania treścią zajmuje bezkonkurencyjne pierwsze miejsce.

Praca nad szablonem swojej strony zajęła mi więcej czasu, niż się spodziewałem – ale zazwyczaj tak jest. Wielką pomocą był dla mnie framework „cssowo – jquerowy” o nazwie Foundation.

Co ciekawsze rzeczy, które umieściłem w szablonie (oczywiście, jeśli kogoś to interesuje):

  • przycisk do przełączania między foundation a moim cssem (zrobiony w jquery – ponieważ foundation bazuje na jquery)
  • opcja szablonu wyświetlająca stan mojej dostępności i zawalenia pracą (i oby zawsze świeciło się na czerwono).  Niestety system nie pobiera danych prosto z moich neuronów, lecz trzeba samemu przestawić. Ale już niedługo, powiadam wam ukaże się augmented wordpress i będziemy pracować już tylko gałkami ocznymi.
  • cały dział portfolio śmiga na custom type posts, które wpisałem sobie do funkcji szablonu
  • udało mi się również zintegrować z szablonem jquery prettyphoto w wersji html5, zresztą szablon też trzyma się standardów html5 (póki co…)
  • szablon jest w 100% zlokalizowany (zawsze tak robię) w razie, gdyby ktoś chciał przetłumaczyć stronę np na język jenisej-ostiacki
Pluginy, z których tu korzystam:

Kiedy zacząłem bawić się  Foundation, użyłem szablonu Drewsymo, aczkolwiek musiałem dokonać tylu przeróbek (i usprawnień), że prawie nic już z tego nie zostało. No, ale fakt jest faktem – szacunek dla drewsymo.

To by było chwilowo na tyle.

 

Zamieść Komentarz

Twój email nie zostanie nigdy opublikowany. Pola wymagane są oznaczone *

Możesz użyć następujących atrybutów oraz tagów HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>